Ваша область: ?
Ваша область: ?

Дефекти зварних з'єднань металу

Дефекти зварних з'єднань металу

В одній з попередніх статей ми розглядали дефекти стали та виробів з неї, що виникають у процесі виробництва, так звані виробничо-технічні та технологічні дефекти.

Не менш поширеними є і дефекти металу, що виникають в результаті його зварювання.

Взагалі, варто сказати, що дефектами зварних з'єднань вважаються всі можливі відхилення від встановлених вимог і норм, які погіршують міцнісні та експлуатаційні характеристики зварних швів, з'єднань, а відповідно і конструкції в цілому.

дефекти зварних швівТо-є дефекти - відхилення по геометрії зварних швів і з'єднань, підрізи, канавки, брижі, несплавления, порожнечі, надлишок металу, кутові або лінійні зміщення, що утворюються при використанні невідповідного техніки зварювання і не правильній техніці вузлів конструкції.

Види дефектів зварних

Розрізняють такі групи дефектів:

  • зміни форм або розміру шва, з'єднань,
  • зміни мікро - і макроструктури,
  • деформація зварних з'єднань.

Отже, розглянемо ці самі дефекти докладніше.

Тріщини, міхури, підрізи і не тільки 

Досить часто при зварюванні в наплавленні металу утворюються тріщини темного кольору в розломах, вони можуть бути дуже окисленими або світлими. Тріщини бувають поздовжніми або поперечними.

Основною причиною появи таких тріщин є: 

  • погано підібраний присадочний матеріал або неякісні присадочная дріт, обмазка, флюс;
  • не підходящий режим або техніка зварювання;
  • висока внутрішовні напруга або наявність пористостей і включень шлаку.

У зварних швах і зонах переходу можуть розташовуватися холодні тріщини, які утворюються в момент зниження температури матеріалу, в процесі зварювання сталі високої товщини, з низьким вмістом легуючих елементів.

Зазвичай вони утворюються у перехідних зонах через використання невідповідної техніки зварювання чи присадочного матеріалу.

Крім холодних тріщин в зонах переходу можуть розташовуватися звивисті гарячі тріщини-темного кольору, і значно окислені в розломі. Маленькі тріщинки шва і надриву-утворюються з тих же причин, що й інші.

При термічній обробці можуть виникати тріщини різних напрямків. Причина їх утворення - застосування невідповідних режимів термообробки зварюваних з'єднань, а так само з-за нетехнологічності вузлів самої конструкції.
При неправильній технології зміни вироби виникають рихтувальні тріщини, які розташовуються в будь-яких напрямках по відношенню до шва.

дефекти зварювання металуТакий дефект, як несплавление основного металу з наплавленим, що утворюється в самому шві, в його крайці, і між різними верствами - проходами при багатопрохідним зварюванні.

Наявність заглиблень у зонах з'єднання основного і наплавленого металу по всьому зварному шву може свідчити про наявність подрєзов; а наскрізних отворів в ньому про прожогах.

Наявність бульбашок різного розміру, заповнених газом, виникає внаслідок наявності цих газів поглинаються рідким металом при зварюванні, говорить про наявність у металі пор і раковин.

Наявність у шві шлакових включень окислів - є дефектом. Їх розміри і форми може бути абсолютно різними.

Опубліковано: 18.11.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?