Ваша область: ?
Ваша область: ?

Ефективні техніки згинання арматури

Згинання арматури: правила і поради

При укріпленні фундаменту й армуванні арок, колон, заокруглених стін потрібно надати залізному каркасу з арматури необхідної форми, щоб конструкція була надійною. Але для збереження міцності при згинанні металопрокату важливо знати деякі нюанси.

Пропонуємо розглянути способи і правила гнуття арматури і чи можна її випрямляти.

Два методи згинання арматури

Залежно від масштабу робіт і застосування майбутньої зігнутої арматури, є два варіанти як це зробити: вручну або за допомогою спеціального обладнання.

Переваги ручного згинання – доступність і простота. Для цього використовують просте приладдя, з яким у більшості випадків може впоратися одна людина, головне дотримуватися техніки безпеки і пам’ятати про основні правила згинання арматури.

Використання автоматизованих верстатів гарне тим, що можна гнути швидше і точніше. Сучасні прилади здатні обробляти декілька стандартних прутів одночасно, або гнути товсту арматуру, з якою важко впоратися вручну. До того ж, застосування верстату дозволяє робити все з максимальним збереженням міцності у місці згину.

Важливі правила

При згинанні арматури будь-яким способом, варто дотримуватися декількох порад:

  • Не нагрівати місце майбутнього згину – з впливом високих температур властивості металу змінюються
  • Не підпилювати арматуру – від цього вона стане більш крихкою
  • Не бити молотком чи іншими предметами металопрокат під час згинання – від цього прут втрачає міцність

Повторне згинання арматури

Випрямлення і повторне згинання арматури можливе без втрати міцності. Однак з цим варто бути обережними, адже залежно від діаметру металопрокату вплив може бути різним - чим товстіша арматура, тим більший потенційний ризик виникнення мікротріщин.

У асортименті компанії «Вікант» є широкий асортимент арматури, як гладкої, так і рифленої, тому ми можемо задовільнити потреби вашого будівництва у металопрокаті. Якщо ви шукаєте, де замовити матеріали – будь ласка, звертайтеся до менеджерів найближчого представництва. Вони допоможуть з деталями замовлення і ми привеземо металопрокат машинами власного автопарку у потрібне місце.

Опубліковано: 15.09.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?