Ваша область: ?
Ваша область: ?

Будівництво із сталі. Історія розвитку технологій

Залізне будівництво: екскурс в історію

З кінця ХІХ століття сталь як будівельний матеріал все набирала популярність. Розвиток технологій виготовлення металопрокату дозволив людству будувати швидше, надійніше та вище – завдяки залізобетонним конструкціям протягом століття висотність забудови міст значно збільшилася.

Застосування у будівництві

Найчастіше металопрокат використовують як «скелет» споруди, адже так навантаження розподіляється рівномірніше, а отже і конструкція виходить надійніша. Однак це лише один, найбільш поширений варіант використання металопрокату.

Архітектори та інженери багато експериментували зі сталлю як матеріалом будівництва. Наприклад, пробували створювати будинки, де основним матеріалом стін є металопрокат.

Виставкова інновація

Одним з перших таких будинків став Armco-Ferro House, зведений для Всесвітньої виставки 1933 року у Чикаго. Це був один з чотирьох експериментальних проєктів, покликаних представити варіанти швидкого у будівництві, комфортного у проживанні та доступного середньостатистичній американській родині житла.

Його архітектори прагнули додати до «відсталої», на їх думку, будівельної індустрії інноваційності і прогресивності американського машинобудування. Особливостями проєкту були:

  • Використання гофрованих сталевих панелей як матеріалу стін
  • Безкаркасний монтаж - листи металу скріплювали болтами
  • Застосування порцелянової емалі для захисту від корозії.

Це – один з проєктів, що надихнули розробку панельних домів у США після Другої світової війни. На жаль, суворі зими штату Індіана погано впливали на стан залізного будинку. Однак у 1990-х роках його відреставрували і зараз він доступний для огляду чи довгострокової оренди.

Розвиток технології

Перший досвід будівництва з металу показав переваги матеріалу – швидкість і простоту монтажу конструкції, її легкість та міцність. З розвитком архітектури слабкі сторони будівництва з металопрокату грають все меншу роль – хоча з нього частіше створюють промислові і складські приміщення, матеріал довів свою надійність й універсальність.

Ми, компанія «Вікант», пропонуємо листовий та сортовий металопрокат багатьох видів для вашого будівництва – тож будь ласка, оформлюйте замовлення на сайті або у найближчому представництві нашої компанії. Менеджери допоможуть з деталями оформлення, а машини нашого автопарку доставлять замовлення до потрібної точки.

Залізне будівництво: екскурс в історію

Опубліковано: 25.07.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?