Ваша область: ?
Ваша область: ?

Зварювальні електроди

В даний час існує безліч різних методів зварювання, однак метод ручного дугового зварювання, як і раніше є найбільш зручним і затребуваним.

Зручність і швидкість зварювальних робіт, а також якість шва безпосередньо залежать від правильно підібраних електродів.

Вибір якісних зварювальних електродів для ручного дугового зварювання, для недосвідченого зварника, може стати нелегким завданням.

Наприклад, як визначити відповідний діаметр електрода для зварювання певної товщини металу, або який струм потрібно вибрати для забезпечення якісного зварного шва?


Електрод це ...

Зварювальний електрод являє собою стрижень з електропровідного матеріалу або зварювальний проволока- звана сердечник. Сердечник забезпечує підведення струму до зварюваного виробу і має спеціальне покриття складається з порошку і клейкої маси, зване обмазкой.

Під час виконання зварювальних робіт стрижень плавиться, а обмазка при згорянні створює газову захист шва від негативної дії кисню і утворює захисний шлаковий шар.
Один кінець стрижня довжиною близько 3 см не має покриття і призначений для затиснення в електродотримача і забезпечення електричного контакту. Інший край трохи счищается для більш легкого запалювання дуги, за рахунок контакту з виробом.

Різновиди покриття електродів

Існує 4 типи обмазки (покриття):

  • основна (УОНИ-13/45),
  • рутилова (АНО-4, МР-3, ОЗС-12),
  • кисла,
  • целюлозна.

Існують і змішані типи покриттів.

Для здійснення зварювальних робота з використанням тільки постійного типу струму- підходять електроди з основним і целюлозним типом покриття.

Такі електроди підходять для зварювання відповідальних конструкцій, для забезпечення максимальної якості зварного з'єднання.

Целлюлозная обмазка до 50% складається з органічних компонентів, найчастіше, целюлози. Металевий виріб, наплавленого такими електродами, має хімічний склад відповідний напівспокійну або спокійній стали, але має підвищений вміст водню.

рутилового обмазка підходить для зварювання на постійному і змінному струмі. Такі електроди & nbsp; легко підпалюються і характеризуються низьким розбризкуванням металу. Застосовуються на зварювальних апаратах мають низьку напругу холостого ходу.

Кисла обмазка складається з оксиду заліза, марганцю або кремнію. Зварений шов при використанні таких електродів схильний до появи гарячих тріщин. Для зварювання підходять апарати з постійним або змінним струмом. Використання електродів з кислою обмазкой забезпечує легке відділення шлаку.

Існує обмеження на використання такого типу електродів в закритих приміщеннях, оскільки вони небезпечні для здоров'я.

Хімічний склад конструкційних елементів електрода має особливе значення. Правильно підібраний склад і баланс складових повинен бути схожий з зварюваних металом, забезпечувати низьку температуру плавлення і короткий період затвердіння. Саме з цього, розрізняють електроди для: вуглецевих, легованих, високолегованих, нержавіючих, жаростійких сталей, алюмінію і чавуну і різних сплавів.

Перш ніж приступати до зварювання, потрібно обов'язково перевірити чи немає механічних пошкоджень на електродах, оскільки досягти стабільної дуги, в такому випадку, не вийде.

Також, обов'язковою умовою є не перевищення допустимого рівня вологості електрода.

Домогтися якісного шва відвологлих, через неправильне зберігання електродами, Вам навряд чи вдасться.
Для забезпечення сухості електродов- використовують спеціальні печі. Але в побутових умовах сушать і за допомогою звичайних духовок.

У побуті, найчастіше зварюють вироби металопрокату з конструкційних сталей, причому товщина виробів зазвичай не велика. Вибираються жлектроди для зварювання чорних сталей (АНО-4, АНО-21, АНО-36, УОНИ 13/55, УОНИ 13/65 та ін.)  
Найбільш підходящі для таких цілей & nbsp; електроди з основним , рутилового або змішаної обмазкой.

Опубліковано: 18.03.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?