Ваша область: ?
Ваша область: ?

Будівництво в аграрному секторі

Камені спотикання

Для економіки України аграрний сектор - це найважливіша стратегічна галузь. Аграрії забезпечують продовольчу незалежність країни, робочі місця сільському населенню. А експорт зернових культур є однією з основних платформ української економіки. З кожним роком ВВП данної галузі зростає і це враховуючи, що наші можливості використовуються не на повну силу.

Сучасні фермери стикаються з рядом проблем:

 • зношенність обладнання та інфроструктури;
 • низький рівень механізації процесів роботи;
 • недостатньо кваліфікованих спеціалістів;
 • відсутність симулювання аграрної науки державною;
 • велике податкове навантаження;
 • відсутність стратегії розвитку АПК;
 • незначне інвестування в агропромисловий комплекс і т.д. 

Розвиток АГП практично повністю лежить на плечах українських фермерів. Варто відмітити, що сьогодні це одна з найбільш перспективних і динамічно розвиваючихся галузей.

Розвиток інфраструктури.

В період з 2006 року активно розвивається інфраструктура агропромислового комплексу. По всій Україні будуються елеватори. Вже зараз їх потужність дозволяє зберігати більше 10 млн тонн зернових. Варто відзначити, наше зерно є конкурентоспроможним і досить високо цінується на міжнародному ринку. Цьому сприяють розширені технології сушіння та очищення зерна, які застосовуються при побудові елеваторних комплексів нового формату.

Після розпаду Радянського Союзу фахівці в АПК зробили спроби перебудувати та вдосконалити отриманий "спадок" інфраструктури. Це виявилося дорого і не рентабельно, так як вже тоді в світі використовувалися більш досконалі технології, що дозволяють отримувати більший результат з меншими енергозатратами. Українскі аграрії усвідомили, що для ефективного ведення бізнесу їм потрібно освоїти будівельну сферу.

На сьогодні великі агропромислові холдинги, як і фермери, інвестують кошти у будівництво зерносховищ, овоче- та фруктосховищ, птахофабрик, тваринницьких комплексів, м'ясокомбінатів, комбікормовних заводів.

При будівництві агропромислових об'єктів є свої особливості та складності:

 1. в основному будівельні об'єкти знаходяться далеко від населених пунктів, з цього виникає потреба в організації вахтового поселення, де будуть жити працівники, а так же находиться обладнання;
 2. Проблема з подрізними шляхами, яких зазвичай просто немає, що ускладнює поставту на будівництво металопрокату або будівельних матеріалів;
 3. не підведені основні комунікації: електрика, вода, газ;
 4. поставки металопродукції та будівельних матеріалів необхідно здійснювати з обласних центрів у великих містах, так як в регіоні є дефіцит. Слід відзначити, що наша мережа металобаз представлена 21 філіалом по всій Україні.. У складах Фірми Вікант зберігається понад 30000 тонн; металлопродукция і деякі видів стройматериалов і супутніх товарів, зокрема бетон, сетки, відрізні круги, електроди ТМ "ВИКАНТ", також побудована система логістики з автопарком. Будучи постачальником та партнером найбільших будівельних компаній, агрохолдингів, заводів ЖБИ та дилерів українських та іноземних заводів-виробників, компанія Викант має можливість поставити металопродукція в будь-який обсяг у будь-яку точку України.

Опубліковано: 14.10.2017

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?