Ваша область: ?
Ваша область: ?

Сталь звичайна чи сталь неіржавіюча?

Сталь звичайна чи сталь неіржавіюча: переваги і використання

Обидва види металу – надійні для використання у різних ситуаціях, від великих проєктів до виготовлення малих деталей. Але коли який краще?

Порівняємо матеріали.

Хімічний склад

Сталь виготовляють із заліза, з додаванням вуглецю. При цьому видаляють домішки – сірку, кремній, фосфор і марганець.

У порівнянні з неіржавіючою сталлю, вміст вуглецю у звичайній - менше.

Виробництво корозійностійкої сталі – процес схожий на виготовлення звичайної, але до матеріалу додають хром, нікель, азот і молібден. Вони утворюють на поверхні листа захисний шар.

Властивості

Властивості сталі залежать від вмісту вуглецю – чим його більше, тим метал міцніший і твердіший. Також, порівняно з неіржавіючою, сталь має вищу теплопровідність, а отже краще розподіляє температуру.

Неіржавіюча сталь менш пластична, гірше проводить і розподіляє тепло, немагнітна. Її характеристики залежать від кількості домішок, зокрема хрому.

Догляд

Завдяки захисному шару про нержавіючу сталь не треба особливо піклуватися. Вона витримує різні кліматичні умови.

Чим більший у металі вміст хрому, тим краще він захищений від вологи та іржі.

Звичайну сталь можна покрити захисним шаром додатково – наприклад, пофарбувати. Від якості та щільності цього покриття і буде залежати надійність захисту металу.

Застосування

Сталь – практичний, доступний і популярний матеріал. Вона гарно підходить для великих проєктів, наприклад:

  • Будівництва доріг і залізниці
  • Армування бетонних конструкцій
  • Створення каркасів великих споруд
  • Виготовлення цвяхів, болтів тощо

Неіржавна сталь також популярна у будівельних проєктах, але переважно там, де металоконструкції зазнаватимуть впливу опадів.

З цього металу часто виготовляють декоративні елементи. Також, неіржавіюча сталь має попит у харчовій промисловості – оскільки не впливає на смак продуктів і її легко стерилізувати.

Отже, якщо ви роздумуєте, який матеріал кращий для проєкту – варто замислитися за яких умов будуть деталі, що виготовлені з матеріалу.

Якщо потрібен метал здатний витримувати дощ та сніг – краще обрати неіржавіючу. А для проєктів, де є можливість захистити металоконструкції від зовнішнього впливу, звичайна сталь буде гарним варіантом – надійним і доступним.

Наші менеджери допоможуть визначитися, а машини власного автопарку швидко довезуть замовлення у потрібне місце. Тому, будь ласка, оформлюйте покупку – і ми подбаємо про деталі.

Сталь звичайна чи сталь неіржавіюча?

Опубліковано: 25.11.2022

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?