Ваша область: ?
Ваша область: ?

Історія металопрокату

Рання історія металопрокату

Без металопрокату сучасність уявити важко. Якщо подивитися навколо себе, скоріш за все ви побачите щось, виготовлене з сортового чи листового прокату. Початок цієї сфери виробництва сягає Давнього Єгипту, де з листового золота та срібла майстри виготовляли прикраси фараонів і поважних осіб. Розглянемо, який шлях пройшли вироби з металу від часів давніх цивілізацій до сьогодення.

На світанку виробництва

Розвиток металопрокату як частини промисловості починається в епоху Відродження. У ХV столітті Леонардо да Вінчі накреслив залізопрокатний стан. Але перші згадки про ці машини зустрічаються лише на початку ХVІ ст.. Одним виготовляли листи золота, другим – розрізали їх на смуги.

У 1590 році, майже через сторіччя після креслень да Вінчі, створили перший стан для різних металів. Через конструкцію з двох важких циліндрів пропускати лист металу, завдяки чому він набував рівномірної товщини та додаткової міцності.

У ХVІІІ ст. листовий металопрокат виготовляли пудлінгуванням. Цей спосіб потребував значних фізичних зусиль, але при цьому метал виходив з великою кількістю домішок. Тим не менш, саме із такого заліза зроблені Ейфелева вежа та Статуя Свободи.

Епоха промисловості

Індустріальна революція та автоматизація виробництва призвели до величезного зростання попиту на вироби з листового металу. Винахід нових приладів, таких як:

  • штампувальних пресів
  • конвеєрів

пришвидшило виготовлення металопрокату. Це дозволило розбудовувати промисловість далі, завдяки чому виникали все нові способи обробки металу, а створення все нових будівельних та машинобудівельних рішень давало широке поле для їх реалізації.

Винахід нових, досконаліших за пудлінгування способів переробки металу (бесемерівського, томасівського і мартенівського) розвинуло виготовлення сталі у промислових масштабах. Міцний та надійний металопрокат став доступнішим.

Розвиток металургії та вдосконалення металопрокату – безперервний процес, що сприяє прогресу людства. Адже без металевих конструкцій неможливе будівництво, машини та їх деталі виготовлені з металу – практично кожна сфера промисловості потребує металопрокату. Тому ми, компанія «Вікант», пропонуємо листовий та сортовий прокат. Всі партії товару проходять перевірку на відповідність вимогам ДСТУ та має необхідні сертифікати. Будь ласка, оформлюйте замовлення на сайті або в одному з наших представництв, і якісний металопрокат швидко буде у потрібному місці.

Опубліковано: 05.05.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?