Ваша область: ?
Ваша область: ?

Попередньо напружений залізобетон

 При будівництві численних будівельних об'єктів останнім часом застосовують попередньо напружений залізобетон. Але чим же він відрізняється від звичайних залізобетонних конструкцій?

Попередньо напружений залізобетон це технологія виробництва бетонних виробів, що використовуються в якості елементів конструкцій для оптимізації сил тиску,що забезпечує максимальне задіяння переваг бетону.

попередньо напружений бетон

Основні відміну ПНБ

Вся справа в тому, що звичайні залізобетонні плити володіють малою міцністю на розтяг, і як наслідок, значно схильні до утворення тріщин та інших дефектів, що і є їх головним недоліком. 

Використання залізобетону попереднього напруги , в значній мірі виключає появу тріщин і сприяє зменшенню витрати металопрокату.

Поняття попередньо напруженого бетону означає, що залізобетонна конструкція перед додатком навантаження при її виробництва штучно піддається стискають напруг у бетоні. Стискаючі напруги в бетоні утворюють за коштами натягу арматури високої міцності.Для створення стискаючих напруг використовують наступні види арматурного прокату  для натягу, тобто напружуваної арматури:

  • кл. А600 ( A - IV ), кл. A800 (A - V), кл. A1000 (A - VI);
  • кл. Вр1200 = Вр1500 (Вр - II );
  • кл. К1400, кл. К1500 (К-7,К-19);
  • кл. А540 (А - III); кл. А240 (A - I).

 Арматурний прокат кл. А540, А600, А800, А1000 використовують, як ненапрягаемую паралельно з напрягаемым арматурним прокатом того ж класу. 

Перейти в розділ АРМАТУРА каталогу продукції.

Першочергове напруження при стисканні формують у частинах місцях бетону, що в подальшому піддаються розтягуванню при впливі навантажень.

Переваги 

Конструкції із застосуванням попередньо напруженого бетону, за допомогою натягу арматури, більш стійкі до утворення тріщин, більш жорсткі, значно більш стійкі до динамічних навантажень, стійкі до корозії, довговічні.

До того ж, застосування високоміцної арматури в конструкції веде до зниження кількості використовуваного для конструкції металопрокату, а відповідно і до економії коштів.
Питому вартість арматури розраховують за формулою:
Ціна за тонну/ розрахунковий опір арматури.

Чим вище міцність арматури, тим нижче її питома вартість.

Виходячи з цього, застосування арматурного прокату високої міцності більш економічно вигідне, ніж звичайного.

Високоміцна арматура та її використання в ЖБК

Так чому б не задіяти арматуру високої міцності у всіх ЗБК?
Справа в тому, що використання високоміцної арматури в залізобетонних конструкціях, які не піддаються попереднім напруженням заборонено, оскільки при значних напругах на розтяг в арматурному прокаті і пов'язаних з цим змін в розтягнутих місцях бетону, можуть утворюватися значні тріщини, призводять залізобетонну конструкцію до небезпечного аварійного стану.

попередньо напружена арматура А800 А100

Опубліковано: 13.07.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?