Ваша область: ?
Ваша область: ?

Періодичний профіль продольной прокатки. Арматура.

Періодичний профіль - прокат має послідовно повторювані ділянки різного поперечного перерізу круглого овального квадратного прямокутного двотаврового швелера і більш складним, сполучених між собою перехідними ділянками, що отримується методом поздовжньої прокатки. Межею верхнього і нижнього контуру періодичного профілю зазвичай служить площину роз'єму валків. Розбіжність верхнього і нижнього поздовжнього і поперечного контурів періодичного прокату характеризується відповідно їх відносним поздовжнім і поперечним зсувом.

Відстань між перерізами мають одинакововую форму і положення на 2х послідовно йдуть ділянках називають довжиною періоду профілю.

Вироби періодичного прокату відносять до групи сортового прокату спеціального призначення.

Існуючі в даний час способи поздовжньої прокатки і спеціальне прокатне обладнання дозволяють виробляти періодичні профілі широкого сортаменту для різних галузей народного господарства.

Круглий періодичний профіль: арматура.

Найбільше поширення отримав круглий гарячекатаний періодичний профіль, що використовуються в сучасному будівництві для армування залізобетонних конструкцій.

У більшості виробів цього типу довжина періоду по виступам значно менше довжини кола робочого валка.

В Україні Гост 5781-82 проводять круглий рифлений прокат для армування звичайних і попередньо напружених ЗБК

Арматура такого профілю це круглі прутки мають два поздовжніх ребра (вуса) в місцях рознімання валків, і поперечні виступи на верхньому і нижньому контурах профілю, йдуть по 3-заходной або 2-заходной гвинтових лініях. Профілі випускають від №6 до №80, варто врахувати, що № перерізу профілю визначає номінальний діаметр. Виступи на прутки сприяють збільшенню адгезії арматури і бетону, а у рифленою арматури адгезія в 2-4 рази вище, ніж у гладкою.

Арматура А-3. Характеристики.

з Огляду на механічні властивості, періодичну арматуру підрозділяється на 4 класи.

Найбільш популярною є арматурна сталь кл. А-111, вона має поперечними виступами , які йдуть по гвинтових лініях і мають на одному контурі правий, а на іншому-лівий заходи (елечка), на відміну від арматури кл. А-11, виступи якої йдуть з однаковим заходом на верхньому і нижньому контурах профілю.

Основним розміром, який використовується для контролю відповідності періодичного арматурного профілю стандарту і значення якого має найбільший вплив на вага 1 метра довжини розмір внутрішнього діаметра профілю/ Допуски на відхилення розмірів періодичного профілю по діаметру обумовлені ГОСТ 5781-82.

В залежності від класу і діаметра прутка, арматурну сталь періодичного профілю виготовляють з вуглецевої або низьколегованої сталі різних марок.

Допустиме відхилення хімічного складу вуглецевої арматурної сталі встановлено:

  • в ДСТУ-2651:2005, низьколегованої визначені;
  • в ГОСТ 5781-82 (до 01.01.2019 р).

Арматурний прокат кл. А-3 діаметром до 10 міліметрів виготовляють у мотках або стрижнях, а великих діаметрів виключно у стрижнях, довжина яких становить 6-12 метрів. Ознайомитися з асортиментом арматурного прокату можна тут.

Вимоги до поверхні

Поверхня прутків арматури, її ребера і виступи не повинні мати тріщин, раковин, полон чи заходів. Дозволяється наявність часткових ушкоджень ребра і виступу, до 3 штук на одному метрі довжини прутка; а також допускається наявність окислення, вм'ятин, напливів, рябизны, окремих волосовин і шероховатостеи в межах допуску за розмірами.

Опубліковано: 30.08.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?