Ваша область: ?
Ваша область: ?

Оцинкований листовий металопрокат

Оцинкований листовий металопрокат: переваги і застосування

Якими властивостями відрізняються такі листи від простих гарячекатаних? Коли краще купити оцинкований металопрокат?

Розглянемо сьогодні, навіщо вже готові листи піддають такій обробці.

Що це таке?

Цинкове покриття, що власне і вирізняє їх з асортименту листового металопрокату, робить ці листи стійкішими до опадів і перепадів температур. Тому у багатьох випадках вони здатні замінити неіржавіючу сталь, що вигідно, бо оцинкований металопрокат дешевше.

Всі вимоги вказані у ГОСТі 14918-80. Серед основних:

  • Ширина від 710 до 1800 мм
  • Висота – від 0,5 до 2,5 мм
  • Чиста, рівна поверхня з рівномірним покриттям

Кожна партія металопрокату проходить перевірку якості. У випадку оцинкованих листів це і перевірка щільності покриття – воно не має відходити від поверхні навіть при згинанні на 180 градусів.

Як їх оцинковують?

Є декілька варіантів. Найпопулярніший – гаряче цинкування. Листи занурюють у ванну з розплавленим цинком. У такому варіанті товщина покриття найбільша – приблизно 200 мкм.

Альтернативою є гальванічне цинкування. Так на металевий лист наносять тонкий, але міцний та надійний шар цинку. Ця технологія допомагає заощадити матеріал. Але є і недоліки, оскільки гальванізація – процес електрохімічний, утворений реакцією водень може руйнувати тонкі металеві листи і шкодити їх структурі.

Ще одна опція - термодифузійне порошкове цинкування, але його не використовують для листового металопрокату, бо за цим методом деталі треба помістити у спеціальний барабан.

Оцинковані листи

Де такі листи використовують?

Оцинковані листи – ідеальний варіант для будь-чого, що знаходиться на відкритому повітрі та може постраждати від перепадів температур чи зміни погоди. Тому найчастіше цей металопрокат застосовують у:

  • Будівництві – дах, водопроводи, обшивка стін
  • Машинобудуванні – кузови автомобілів
  • Виготовленні побутової техніки – метал чудово витримує перепади температур і вологість

Якщо вам потрібен матеріал, щоб зробити один раз і бути впевненими у надійності, то оцинкований листовий металопрокат – чудовий вибір. Ми перевіряємо всю продукцію і відповідаємо за її якість. Потрібен металопрокат – будь ласка, оформлюйте замовлення на сайті, і менеджери компанії «Вікант» допоможуть з’ясувати подальші подробиці.

Оцинкования металопрокат

Опубліковано: 14.09.2022

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?