Ваша область: ?
Ваша область: ?

Догляд за нержавіючою сталью: Практичні поради

Нержавіюча сталь: правила догляду

Неіржава сталь може служити довго і надійно навіть попри дощі, вологу і спеку. Однак у певних ситуаціях, навіть оцинкований металопрокат може зазнавати корозії через пошкодження.

Пропонуємо розглянути, чому неіржавіюча сталь теж може іржавіти і як цьому запобігти.

Причини

Стійкість неіржавіючої сталі до корозії залежить від цілісності її верхнього шару. Цинкове покриття є основним захистом металопрокату – бо створює бар’єр, що самовідновлюється при пошкодженні і зберігає матеріал від руйнівного впливу середовища.

Ризик іржавіння виникає якщо цей верхній шар настільки потоншав, що пропускає воду чи повітря. Причинами цього можуть бути:

  • Солі – до яких чутливі компоненти захисного шару
  • Кислоти – вони руйнують його як у високих концентраціях на виробництві так й у малих у побуті
  • Неякісна обробка поверхні металу – через неправильне зварювання
  • Вплив дуже високих температур при зварюванні – при розігріванні й охолодженні є ризик термосенсибілізації і руйнації міжзеренних зв’язків, через що захисний шар стає менш однорідним

Профілактика

Завдяки міцності і стійкості до впливів, догляд за виробами з неіржавіючого металопрокату простий.

Бажано раз на півроку очищати поверхню від бруду мильним розчином. Після цього потрібно його змити чистою водою і висушити поверхню. За звичайних умов цього буде достатньо – головне прибрати забруднення, що потенційно можуть зруйнувати захисний шар металу.

Але є нюанси – важливо використовувати м’які матеріали для очистки, щоб не пошкодити поверхню. Якщо виріб потребує особливого захисту, то варто застосовувати спеціальні засоби, що посилюють властивості цинкового шару і створюють додатковий бар’єр.

Важливо не чистити неіржаву сталь розчинами з хлором, не використовувати щітки для очистки звичайного металопрокату. Головне правило – якомога менше пошкоджень і подряпин, і тоді вироби з оцинкованого металопрокату будуть служити роками.

У нашому асортименті є оцинкований листовий металопрокат – для проєктів, що потребують особливо надійних матеріалів. Тож якщо вам потрібні якісні матеріали для будівництва, будь ласка, оформлюйте замовлення на сайті або у найближчому представництві компанії «Вікант». Менеджери допоможуть з деталями і ми доставимо металопрокат до потрібного місця машинами з власного автопарку.

Опубліковано: 25.08.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?