Ваша область: ?
Ваша область: ?

Нанотехнології в будівництві

Нанотехнології в будівництві

Останнім часом ми часто чуємо про нанотехнології, читаємо про них в газетах і журналах, дивимося по TV наукові передачі, дискутуємо в компаніях. Будучи звичайними людьми, багато хто не знає що це таке і де їх використовують. Виявляється нанотехнології давно є частиною нашого життя і застосовуються в побуті, медицині, енергетиці та в будівництві.

І так, що ж це?

Нанотехнології — це спосіб виробництва і використання матерії із заданою атомною структурою на рівні одиночних атомів, тобто усвідомлено маніпулюючи атомами і молекулами. Сучасні способи виробництва працюють з дозами речовини, які складаються з трильйонів атомів. Це означає, що прилади, що здаються нам надточними, на атомному рівні виглядають безладно. Перехід до роботи з окремими атомами і мікрочастинками — це прорив в науці, який призведе до неймовірної точності та ефективності.

Інноваційні технології вже досить широко використовуються в будівництві і вносять свої корективи у формування архітектури майбутнього. Завдяки результатам багаторічної праці вчених виробники значно покращують якості та властивості різних матеріалів, створюють нові за своїми характеристиками і властивостями матеріали: посилена сталь, надміцний бетон, композитна арматура, нанокомпозитні труби, різні нанопокриття і т. д. Цей список можна продовжувати і продовжувати.

Надміцний бетон.

Бетон, який прослужить 500 років! Саме такий термін служби припускають розробники надміцного бетону. На сьогодні це найякісніший бетон. Таких характеристик вдалося досягти завдяки ультрадисперсних нанорозмірних частинок, які використовують для його виготовлення. Над цією актуальною розробкою працюють найбільші виробники Японії, Німеччини, Швейцарії та Норвегії.

Конструкційні композити.

Конструкційні композити заслуговують на особливу увагу. Ці матеріали, як правило, складаються з багатьох компонентів і пластичної основи - матриці. Їх відмінною рисою є міцність і жорсткість. Наприклад вуглепластик виговлений із полімерної матриці і вуглецевих волокон та використовується у виробництві всілякої космічної техніки, авіабудуванні, для виготовлення медичного обладнання та протезів, а також різного спортивного інвентарю. Конструкційних композиційних матеріалів існує багато видів і всі вони засновані на металевій, керамічній або полімерній матриці.

Посилена сталь.

Досліджуючи різноманітні сплави металів фахівці отримали максимально міцну сталь з високим показником в'язкості. Вона є ідеальним матеріалом для будівництва гідротехнічних, дорожніх і інших об'єктів, що вимагають надміцності. При цьому використання нанопокриттів підвищує стійкість, захищає від корозії, вони володіють водо- і грязевідштовхуючими, теплоізоляційними властивостями.

Нанопокриття.

Нанопокриття мають масу важливих якостей. Одне з них, дуже актуальне сьогодні - це енергозбереження. Приклад використання наноматеріалів в енергозбереженні - покриття, які мають властивість накопичувати сонячну енергію і в майбутньому можуть бути не тільки частиною стилю, але й повноцінними батареями. За рахунок прозорих наногелів роблять звуко- і теплоізоляцію, тому їх використовують в енергозберігаючих та покрівельних системах. Інноваційні плівки навпаки захищають приміщення від перегріву. Вони відображають 80% інфрачервоного випромінювання завдяки своїй незвичайній складової частини - діамантовим фарбам.

Нонокомпозитні труби.

Труби з нанокомпозитних матеріалів використовують в системах газопостачання, водопостачання та опалювальних системах. Вони в десятки разів перевершують по технічним і експлуатаційним характеристикам аналогічні труби, при цьому мають невисоку вартість. Ознайомитися з асортиментом профільних труб

Склопластикова композитна арматура.

Склопластикова арматура заслуговує на особливу увагу, так як її маса в чотири рази легше свого металевого аналога, але не поступається за хімічними властивостями і має високу ступінь міцності. Крім того вона є діелектриком, забезпечує малу теплопровідність і не піддається корозії, що дозволяє застосовувати у всіх сферах будівництва. Дізнатися докладніше про композитну арматуру

Втілення складних інноваційних інженерних рішень вимагають використання наноматеріалів. Саме від них залежить перспектива розвитку майбутнього будівельної галузі. Наше майбутнє на перший погляд виглядає футуристичним. Цілком можливо:

  • фундаменти будівель зможуть самі регулювати і компенсувати усадку ґрунту;
  • несучі конструкції самостійно контролюватимуть стан напруженої деформації;
  • огорожі і дахи будуть виконувати функцію акумуляторів сонячної енергії;
  • нанопокриття зможуть визначати фізичний і психологічний стан людини.

Розвиток нанотехнологій безпосередньо впливає на умови і якість нашого життя. "Розумний будинок" - наше майбутнє, це лише питання часу.

Опубліковано: 07.08.2017

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?