Ваша область: ?
Ваша область: ?

Металоконструкції: Інноваційні рішення для пожежної безпеки

Металоконструкції та пожежна безпека

Метал – основа для багатьох пам’яток архітектури. Міцність сталі дозволяє проєктувати цікаві форми, які при цьому легкі та такі ж надійні як бетонні конструкції.

Однак гострим є питання пожежної безпеки при зведенні металоконструкцій, бо вони сильно деформуються від впливу високих температур. Через це при проєктуванні будівель, де багато металоконструкцій, на їх захист від вогню витрачають багато ресурсів.

Розробки вчених

Вчені з Дослідницького центру Research Centre for Fire Safety Engineering (Науково-дослідницький центр інженерії пожежної безпеки) Гонконзького політехнічного університету пропонують підходити до розрахунків пожежної безпеки по-новому, з урахуванням останніх розробок.

Звичний підхід до проєктування заснований на прописаних нормах і максимумах температур, що може витримати сталь. Зазвичай це виражено у схемах кривих «час-температура», де чим довше триває пожежа, тим вищі температури мають витримувати металоконструкції. Але гонконзькі дослідники стверджують, що цього недостатньо, адже для реалістичної оцінки міцності конструкції потрібно врахувати:

  • Особливості планування
  • Щільність розміщення металоконструкцій
  • Їх взаємодію
  • Розподіл навантаження

Прорахувавши ці показники можна отримати наближений до реальності розрахунок впливу пожежі на конкретну будівлю. Важливо враховувати вплив теплової деформації на елементи металоконструкцій – при правильному проєктуванні вони можуть продовжувати нести навантаження навіть зазнавши теплового впливу.

Тому 25 років дослідники розробляли інструмент, що допоможе краще прораховувати вплив пожеж на металоконструкції. Для цього вони створили програми моделювання реалістичних пожеж Opensees for Fire, що дозволяють оцінити вплив вогню на конкретну будівлю. Це допомагає прораховувати слабкі місця майбутніх проєктів та вчасно «закривати» потенційні небезпечні місця.

Це ПЗ вже використовували у дослідженнях реальних руйнувань будівель – Plasco, Всесвітнього торгівельного центру, і обвалення мосту 65 автомагістралі у Бірмінгемі (Алабама, США) для кращого розуміння недоліків їх конструкцій. Водночас програма задіяна у будівельних проєктах – наприклад, Сейлзфорс Тауер, Шард та Плантація Плейнс (30 Фенчерч-стріт) у Лондоні, де пожежна безпека конструкцій прорахована завдяки віртуальному моделюванню реалістичних варіантів пожеж.

На думку гонконзьких вчених, майбутнє за орієнтованим на експлуатаційні характеристики проєктуванням.

Ми прагнемо долучитися до безпечного та довговічного будівництва, а тому пропонуємо різноманітний металопрокат для всіх потреб вашого проєкту. Тому будь ласка, оформлюйте замовлення на нашому сайті або у найближчому представництві фірми «Вікант». Наші менеджери допоможуть з усіма питаннями та деталями.

Металоконструкції та пожежна безпека

Опубліковано: 15.07.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?