Ваша область: ?
Ваша область: ?

Глибоководний видобуток металів: Перспективи та Ризики у Світовому океані

Метал під водою: копалини в океані

Глибоководний видобуток металів може як і дуже допомогти, так і сильно зашкодити людству. Великі поклади корисних копалин у Світовому океані відомо давно, однак до останнього часу технології не дозволяли діставати матеріали з глибин 4-5 км і під тиском понад 1000 бар.

Пропонуємо розглянути, чим привабливий і водночас потенційно небезпечний цей видобуток металів і як він може вплинути на наше життя.

Що видобувають з дна океану

Дно океанів вкрите конкреціями – мінеральними структурами з гідрооксидів заліза з включеннями інших, рідкісних металів, необхідних для електроніки:

  • Кобальту
  • Міді
  • Нікелю

У 2021 році нація Науру запросила канадську компанію The Metals Company до співпраці з видобутку у зоні Кларіон-Кліппертон. Це частина Тихого океану між Мексикою і Гаваями площею трохи більше за Європейський Союз, дно якої вкрите цінними утвореннями.

Переваги і критика видобутку металів в океані

Зараз процес ще не почався, бо не існує законодавчої бази для видобутку металу у нейтральних водах. До того ж, багато вчених критично ставляться до ідеї втручання в екосистему морського дна.

Конкреції формувалися протягом мільйонів років і є основою морського життя. Навколо них живе значна глибоководна екосистема, у яку залучено багато рослин і тварин. Прорахувати наслідки такого втручання важко, адже Світовий океан – одна з найменш вивчених зон планети.

Але з іншої сторони, ці метали можуть допомогти людству повністю перейти на відновлювальні джерела енергії, для виготовлення яких потрібні значні ресурси. Тож зараз у світовій науковій і металургійній спільноті тривають активні дискусії щодо цього кроку.

Процес видобутку металів 

Технологія наступна:

  1. Комбайн на дні фільтрує і всмоктує конкреції
  2. Вони трубою підіймаються на надводне судно
  3. Залишок води і мулу спускають назад в океан

Один комбайн може зібрати до 4000 тон матеріалу за годину, значна кількість якого складається з цінних металів.

Якщо у 2025 році Міжнародний орган з морського дна розробить законодавчі норми розробки металів на дні океану, на нас чекає бум розвитку технологій відновлюваної енергії.

А металопрокат, який пропонуємо ми, є екологічно сталим вибором вже зараз – адже сталь це один з найміцніших і найдовговічніших матеріалів для будівництва, який ще і можна повністю вторинно переробити. Тож якщо вам потрібні довговічні матеріали, будь ласка, оформлюйте замовлення у наших менеджерів по номеру телефона або приїжджайте прямо на склад компанії «Вікант». Ми забезпечимо швидке оформлення замовлення і доставку до потрібного місця машинам власного автопарку, щоб все було максимально комфортно для вас.

Глибоководний видобуток металів в океані

Опубліковано: 15.10.2023

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?