Ваша область: ?
Ваша область: ?

Особливості використання холоднокатаних та гарячекатаних листів.

Гаряче та холодне катання: у чому різниця?

Катання – основна технологія виготовлення металевих листів. Від того, до якої температури нагрівають метал залежать властивості готового виробу. Чому і які саме, розглянемо далі.

Загалом, процес катання – це пропуск нагрітого до певної температури металу через прокатні стани. Особливості у деталях процесу.

Гаряче катання

Для виготовлення беруть заготовки з металу, подрібнюють та очищують, гріють до температури більше 1000 градусів за Цельсієм. Потім, залежно від потреб, катають на станках. Вони бувають різні за формою та конструкцією – неперервні, напівперервні, планетарні, лінійні тощо. Після цього водою збивають окалину та підправляють недоліки на обладнанні.

Перевагами листів гарячого катання є:

  • Ціна – бо технологія виробництва відносно проста
  • Менші витрати при виготовленні
  • Міцність

Тому ці вироби мають попит у галузях, де потрібні великі об’єми матеріалів – будівництві і машинобудуванні.

Гарячекатаний лист

Холодне катання

Цим способом виготовляють листи з гарячекатаного металу. Технологія схожа на описану вище, але підготовка матеріалу – це видалення окалини. Підготовлений метал пропускають через катки, надають необхідних розмірів і фасують.

Холоднокатані листи мають попит там, де потрібна гладкість поверхні та точність розмірів. Вони пластичні та міцніші за гарячекатані листи, завдяки ущільненій структурі металу.

Також їх покривають захисними сплавами (оцинкування).

Такі листи металу тонкі, мають щільну структуру, їх не веде при зварюванні. Тому застосовують холоднокатані металеві листи у сферах, де важлива точність або естетичність – обшивка домів, виготовлення приладів, літако- автомобіле- та кораблебудування.

Листи гарячого та холодного катання відрізняються і властивостями, і сферою використання. Тому наша компанія пропонує різні варіанти листового прокату, що стануть у нагоді за різних потреб. Вся продукція, яку ми пропонуємо, пройшла належні перевірки і має підтверджені державними стандартами сертифікати якості.

Будь ласка, звертайтеся до менеджерів найближчого до Вас представництва – вони допоможуть з’ясувати деталі та оформити замовлення. А завдяки особистому автопарку замовлення швидко приїде у потрібне місце.

Холоднокатаний лист

Опубліковано: 15.08.2022

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?