Ваша область: ?
Ваша область: ?

Ферритні сталі

Ферритні стали

Що таке ферритні сталі?

"Феррит" походить від латинського ferrum - залізо. Це сплав, який складається з вуглецю та легіруванного елементу, котрий має об'єднуючо центровану кубічну кришталеву решітку та входить до складу різних структур.

Ферритна сталь складається з легірованного феррита і карбіда. Це низьковулецева сталь із великим вмістом легірованного елементу (ванадій, молібден, кремній та інші). В залежності від співвідношення останнього до заліза та вуглецю утворюється легірованний феррит, аустенит і цементит.

Ферритну структуру стали отримувати завдяки наступним ферритно-утворюючим елементам: Cr, Zr, Si, Nb, Al, W, Ti. Хром (Cr) створює захисний шар на поверхні, тому ферритні сталі називають хромистими. Ці відносяться до нержавіючої сталі. Класифікація сталі.

Різновиди ферритних сталей

Розрізняють кілька видів ферритних сталей:

  • Аустенітно-ферритні;
  • Мартенситно-ферритні.

Аустенітно-ферритні - дуплексні високолеговані сталі, які складаються з двох фаз: аусеніта і феррита. Це замінники хромонікелевих сталей аустенітного класу. Мають велику перевагу - високу корозійна стійкість навіть у найбільш агресивних середовищах, так як містять не менше 20% хрому. Так само вони володіють високою міцністю, стійкістю проти коррозії розтинів, піттінгоутворень , коррозійнного розриву. Закордоном аустенітно-ферритні сталі застосовуються як матеріал, з якого виготовляють конструкції для теплообмінної техніки, що практично неможливо зробити з хромонікелевої сталі.

Мартенситно-ферритні сталі отримують за допомогою двофазового термокінетичного пертворення . В залежності від швидкості охолодження і температури, з одного боку утворюється ферритна складова, з іншого аустеніт перетворюється в мартенсит. Дані сталі містять приблизно 14% хрому і володіють ідеальною стійкістю до корозії. Вони застосовуються у нафтохімічній та інших промислностях. Зокрема, енергетичне та нафтохімічне обладнання та різні прилади виготовляються з мартенситно-ферритної сталі.

Недоліки та переваги ферритних сталей.

Собівартість виробництва хромистої ферритної сталі може варіюватися від низької до високої, залежно від використовуваних ферритно-утворюючих елементів і їх кількості в ферритній структурі.

Недорогі сталі мають свої недоліки:

  1. крихкість зварних з'єднань;
  2. схильність до зростання зерна;
  3. схильність до міжкристалітної коррозії;
  4. вона має магні властивості (це недоліки сталей, які відносяться до ферритного класу)

Але, завдяки низьким витратам на виготовлення, цей метал добре підходить для виробництва ненавантажених металовиробів, фурнітури, товарів масового споживання.

Ці недоліки видаляються за рахунок використання більш дорогих легуючих елементів та інших способів. Наприклад легірування зварювального шва титаном або ніобієм робить з'єднання стійким до міжкристалітної корозії.

Хромиста ферритна сталь може застосовуватися в різних агресивних середовищах, так як володіє високою стійкістю до корозії. Багатофункціональность, широкий діапазон застосування дає цьому металу масу переваг. Він не містить нікелю, що гарантує стабільність ціни. Відповідно до цілей, завдань, призначень, виробник сам визначає, які марки марки сталі ферритного класу використовувати.

Опубліковано: 22.08.2017

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?