Ваша область: ?
Ваша область: ?

Полегшені сталеві балки

Полегшені сталеві балки

Сталеві балки або балкові конструкції є часто використовуваними елементами будівель і споруд цивільного, промислового і громадського призначення. Сталеві балки застосовують в якості несучих та інших елементів конструкцій покрівлі, стін, перекриттів споруд, колон, кранових естакад. Полиці балок мають різну ширину, що дає можливість збільшити довжину перекриттів. На наших складах представлені балки сталеві з паралельними гранями полиць IPE (європейський стандарт Євронорм 19-57 (Euronorm 19-57)) виробництва ArcelorMittal Poland S. A. наступного асортименту і кількості:
Балка вироблена з даного стандарту має менший вага погонного метра, що дозволяє істотно заощадити кошти замовника. Різниця ваги залежить від розміру балки. Основні відмінності балок Основні відмінностями між продукцією виробленої на території України (по Гост 8239-89) і на заводах ArcelorMittal (за європейськими стандартами).

Звертаємо Вашу увагу на основні відмінності (дані наведені в таблицях):

Відсутність у сортаменті у вітчизняних виробників ряду профілерозмірів, а саме –22, 24, 27 і 40.

ага одного погонного метра балки, виробленої за європейськими стандартами, менше, ніж за Гостом, а кількість погонних метрів в тонні більше. Таким чином, покупець, за ті ж гроші, набуває більше металу (у метрах) або економить на купівлю (навіть при покупці більш дорогий – імпортної балки).

Економія

Приклад економії: вартість балки 30 за ГОСТ – 19000 грн, по EN – 20000 грн.

За Гостом ми маємо – 27,41 м/п, по EN – 30,65 м/п

тобто при потребі 30 балки в обсязі 27,41 м/п покупець заплатить:

за Гостом – 19000 грн,

EN – 17885 грн.

Поставка імпортного двотавра здійснюється тільки мірної довжини.

Двутавр з ухилом внутрішніх граней полиць

Вироблені за Гост 8239-89 (українські виробники):
Таблиця: Розмір, маса і кількість метрів в тонні сталевого двотавра г/к по ГОСТ 8239-89 Вага одного метра двотавра вычисяется мсходя з номінальних розмірів при щільності матеріалу 7850 кг/м3. Дана цифра є довідковою. Вироблені за європейськими та іншим стандартам (імпортного виробництва): Металеві г/к балкие мають паралельні грані IPE і вироблені за європейським стандартом Євронорм 19-57 (Euronorm 19-57).

Нижче наведено основні характеристики сталевих двотаврів, вироблених за следубщим стандартами:
DIN 1025 Euronorm 19-57 (балки сталеві р/к. Розміри);
СТО АСЧМ 20-93 (Прокат сортовий сталевий фасонного профілю. Двотаври гарячекатані з паралельними гранями полиць. Технічні умови.);
ГОСТ 26020-83 (Двотаври сталеві р/к з паралельними гранями полиць. Сортамент.)

Характеристики балок наведені в таблиці звірені з існуючими сертифікатами якості, і можуть незначно відрізнятися.

Природно, що українська балка вироблена з вітчизняного ГОСТу від 1989р., а балка виробництва Арселорміттал зроблена за європейським стандартом 2004р. Різниця в 15 років істотна і технології будівництва пішли далеко вперед. Кожен розмір балки повинен витримувати певне навантаження, яка однакова, що в Україні, що у Європі. І в даному випадку можна вважати, що це не європейська балка полегшена, а вітчизняна невиправдано обтяжена.

Це і є основна думка, яку ми хотіли донести цією статтею. Щиро сподіваємося, що інформація була Вам корисна.

Опубліковано: 07.07.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?