Ваша область: ?
Ваша область: ?

Арматура для фундамента

Арматура сталева - армуючий елемент надійного фундаменту.

Будівництво будь-якого об'єкта починається з закладки фундаменту, причому це стосується абсолютно до будь-якій будові. Якісний фундаментних запорука надійності майбутньої споруди, тому до вибору матеріалів для фундаменту підходити потрібно дуже уважно, а особливо до армуючим елементам, яким є сталева арматура. Від правильно підібраною арматури залежить надійність залізобетонної основи, тобто фундаменту і всієї будівлі відповідно. Арматура розподіляє розтягуюче напругу і різного роду навантаження, забезпечуючи стійкість будови.

Типи фундаментів

Для початку потрібно розібратися які бувають фундаменти по типу:

Монолітний плитний- суцільна ЖБ плита товщиною 10см і більше, укладається під площа всього будови, він має найбільшу опорну площу. Застосовується при будівництві важких будівель, з низькою несучою здатністю грунту, беручи на себе збільшення об'єму грунту і забезпечуючи тим самим стійкість будови до перекосів.

плиточный фундамент

монолитный фундамент

Стрічковий- являє собою жорстку конструкція, прокладати під несучими стінами будівлі. У результаті виходить замкнута по контуру стрічка. Даний тип найбільш популярний при будівництві приватних будинків, і будівель з різних будівельних матеріалів. Головне умова-ширина стрічки повинна бути такою ж або більше, ніж товщина стін. Він має значно більшу висоту в порівнянні до ширини, саме в такому випадку стрічка стійка до вигину.

Для стрічкового фундаменту застосовується рифлений і гладкий арматурний прокат діаметром 10-12мм, іноді 14мм.

Для стрічкового фундамента застосовують рифлений та гладкий арматурный прокат розміром 10-12мм, иногда 14мм.

Стовбчатий - це вкопані в землю стовпи в місцях перетину стін і прольотах між ними. Їх форма може бути різною, але найчастіше прямокутної форми; оголовки-верхня частина стовпа, повинні обов'язково перебувати на одному рівні, оскільки на них надалі ставиться будову.

Ці стовпці можуть виготовлятися з різних матеріалів, але найкращим є залізобетон, але гарантує високу надійність при стисненні і розтягуванні. Такий тип фундаменту підходить для будівництва не важких будинків з дерева, або споруд розташованих на ухилі. Кожен стовп зазвичай складається з каркаса в 2-4 прута арматури періодичного профілю (А400, А400С / А500С) і діаметром в 10мм, їх розташовують на відстані 10см і пов'язують в 4х місцях арматурою гладкого профілю (А240С) №6.

Тип фундаменту обирають  виходячи з характеристик грунта та навантажень на нього.

Для монолітного плиткового фундаменту застосовується  рифлена арматура, оскільки вона має найвищий ступінь зчеплення з бетоном, діаметр зазвичай складає більше 10мм.

Вибір діаметра залежить від вимог до фундаменту, при підвищених вимогах використовують арматуру діаметром №14, 16, рідше-№18мм. Арматурні прути з'єднуються через кожні 20 см. Вздовж і впоперек, утворюючи металеву сітку -таких сіток повинно бути 2: верхня і нижня.

армирование плиточного фундамента

Різновиди арматури в будівництві

Види арматурного прокату для фундаменту:

 • Робоча арматура
 • Поздовжня арматура
 • Поперечна арматура
 • Монтажна арматура
 • Конструкційна арматура
   

Поперечна- забезпечує опірність поперечним навантаженням, а поздовжня -Міцність на стиск, конструкціонная- забезпечує належну жорсткість.

Робоча і монтажна арматура - являє собою зварний каркас. Арматура рабочая- бере на себе, в основному розтягують зусилля від власної ваги конструкції і зовнішніх навантажень, а іноді, і стискаючих сил. Монтажна ніяких навантажень не сприймає, а служить для збірки конструкції і утримання арматури у встановленому положенні. Положення робочої арматури згідно з проектом - головне призначення монтажної арматури. Вона розподіляє навантаження між прутами робочої арматури і бере на себе, часто не береться з розрахунку фактори просідання грунту, перепаду температури та ін.

Надійне з'єднання прутів арматури між собою, здійснюється зварюванням (якщо діаметр арматури <20мм) або зв'язуванням прутків в'язальним дротом. При зварюванні арматури - сильно збільшується її жорсткість, що небезпечно при заливці бетону. 

Плюси застосування сталевої арматури.

 Використання арматурного прокату при будівництві фундаменту забезпечує:

 • Належну міцність і надійність;
 • Виняток зламу;
 • Електропровідність;
 • Хорошу зварюваність;
 • Корозійну стійкість.
   

Розрахувати необхідну для будівництва фундаменту кількість арматури, досить легко, для цього потрібна знати основи пристрою фундаменту і монтажу арматурного каркаса.

Докладні приклади розрахунку кількості арматурного прокату для будівництва фундаменти ми розглянемо наступних публікаціях.

Опубліковано: 01.12.2015

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?