Ваша область: ?
Ваша область: ?

Світові ринки сталі 2016-2017

Початок 2017 р. на світових ринках металопродукції характеризувалося незначним зростанням ціни і попиту.

ринок стали

За даними асоціації World Steel Association в 16-му році відзначалося зростання виплавки сталі в світі на 0,8 %, і склав 1628,5 млн. тн, незважаючи на те, що завантаження виробничих потужностей зменшилася на 0,4 %.

У гонитві за лідером

Абсолютним лідером у виробництві сталі є Китай, якому в 2016-му році вдалося наростити виробництво сталі на 1,2 % і виплавити близько 808,4 млн. тонн.
Японія займає 2-е місце з показником в 104,8 млн. тонн, хоча за рік виробництво і зменшилася на 0,3%.
З показниками виробництва у 95,6 млн. тн стали закінчила 2016 рік Індія, продемонструвавши максимальний приріст з усіх країн, який склав 7,4%.
З мінімальними змінами вийшли США (78,6), Росія (70,8), Корея (68,6), Германия (42,1), Турция (33,2), Бразилія (30,2).

Україна: Українським металургам вдалося наростити виробництво сталі на 5,5% і вийти на показник у 24,2 мільйонів тонн сталі, демонструючи хорошу динаміку.

Світові ринки

Період відновлення світового ринку в 2016 році - почався, що вже є позитивним трендом.

Деякими стримуючим чинником є сезонний спад споживання металопродукції в січні, що може служити передумовою для зниження вартості.

У лютому купівельна активність відновлюється, і зміни в котируваннях сировини ( коксівне вугілля, лом).

Чого чекати?

Прогнози аналітиків на березень 2017р. - нестабільна вартість металопрокату. За даними британського агентства MEPS - цінові котирування продовжать повільне зростання. Компанія дотримується думки, що в 2017 року ціни досягнуть того піку, після якого подальше зростання буде суттєво обмежений попитом та іншими факторами ( рівень надвиробництво сталі в Китаї, що надає тиск на весь світовий ринок).

Навіть враховуючи боротьбу з китайським імпортом, і підтримку внутрішнього ринку, США і Європа вже повідомляли про нестачу холоднокатаної сталі і оцинкованої р/к рулонної сталі з Китаю, незважаючи на те, що вони ввели санкції на китайську продукцію.

Крім них санкції так само ввела Індія і Латинська Америка.
Санкції на китайську металопродукції теоретично можуть обвалити експортний ринок. Ситуацію для Китаю можуть посилити нові введення мит Японією, Туреччиною, країнами Близького Сходу.

Позиція США

Жорстка позиція нового уряду США полягає в обіцянці істотного інвестування в будівництво, але при цьому закриття внутрішніх ринків для імпортної продукції, а особливо китайської, що може ускладнити міжнародну торгівлю.

Україна

Говорити українським металургам про глобальному відновленні і розширенні ринків збуту зараз не доводиться, оскільки експорт за рік впав на 11-12%, і це при збільшенні виплавки на 5,5%. Такі показники свідчать про відновлення внутрішнього ринку споживання металопродукції в нашій країні, що безумовно є гарною новиною.

За даними експертів, в 2016г. внутрішній ринок відновився на 26%, а в 2017р. зросте ще на 7%.

Головне завдання для України - зберегти існуючі ринки збуту.

Основними споживачами металопрокату були будівельні, вагонобудівні, машинобудівні галузі.


Компанія "Укрзалізниця" на 2017 рік запланувала вкладення в розмірі 27млрд. гран на випуск більше 10 тис. вантажних вагонів, 50 пасажирських та інфраструктуру. До порівняно вкладення 2016 року були в межах 5млрд.грн.


Основним чинником зростання попиту на металопродукцію в 2017 стане відновлення промислового виробництва.У минулому році воно склало 2,4%, в поточному очікують у розмірі 5%.

Це дозволить металургійної промисловості протриматися в непростий ринкової ситуації.

Враховуючи неоднозначні дії основних учасників світового ринку сталі та низький рівень споживання металу в світі, українські компанії мають всі шанси компенсувати втрачені експортні позиції останніх років.

Причиною тому можуть стати:

  • введені обмеження на металопродукцію з КНР на прибуткових експортних ринках;
  • припинення зростання вартості стратегічно важливо для галузі сировини( руда, вугілля , металобрухт);
  • вихід на ринки Близького Сходу, Африки, Південної Америки;
  • інвестиції в реконструкцію і модернізацію виробничого обладнання, що дозволяють удосконалювати якість і розширювати вироблений сортамент.

Основним стримуючим чинником для українських металургійних компаній є військові дії і , як наслідок, політична та економічна нестабільність зі всіма витікаючими для галузі наслідками.

Опубліковано: 10.02.2017

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?