Ваша область: ?
Ваша область: ?

Зчеплення арматури і бетону

Основні поняття

Поняття зчеплення арматури з бетоном має виключно важливе значення, оскільки цей показник запобігає зрушення арматурних прутків в монолітному залізобетонному виробі.

Зчеплення арматури і бетону є безперервним зв'язком по поверхні контакту між виробом арматурного прокату і бетоном, підтримуюча їх спільну роботу. Саме поняття зчеплення арматурної сталі та бетону - є основним фундаментальним властивістю залізобетону, що забезпечує його застосування, як найважливішого будівельного матеріалу.

Сили зчеплення

Сили зчеплення створюють у найближчому до арматури бетоні складний напружений і деформований стан. Ці стани призводять до розподілу навантаження по осі арматури, в наслідок яких, поздовжні зусилля по арматурі стає змінними по всій довжині стрижня. Також сила зчеплення може розклинювати бетон - ця напруга називається "розпору", або поперечний тиск.

То на скільки міцно зчеплення арматурних прутків і бетону, визначається опірністю до висмикування або вдавлення прутків арматури з бетону.

Основні фактори

Основне призначення зчеплення арматури і бетону - це забезпечення передачі зусиль з арматурної сталі на бетон і/ або назад.

В більшою мірою зчеплення арматурного прокату з бетоном залежить від:

  • характеристики арматурної сталі: якість поверхні, від якого залежить опірність бетону до зминання і зрізу.

Від якості поверхні арматурного прутка залежить механічне зачеплення арматури за бетон. Клас арматури, профилеразмер, механічні властивості.

  •  характеристики бетону: показник міцності, склад і властивості бетонного розчину.

При використанні  бетону більш високого класу,  по міцності на стиск, від кількості в ньому цементу - зчеплення арматури з бетоном посилюється.

  • технології приготування бетону, способом укладання, умовами його затвердіння ( при високій вологості в період твердіння - зчеплення посилюється).
  • напруженого стану елементів залізобетонних конструкцій, що викликають передачу і розподіл зусиль між арматурою і бетоном.


Однозначно можна сказати, що з усіх факторів, найбільше значення має саме тип і якість поверхні арматурного прокату.

З'єднання арматури і бетону збільшує еластичність бетону і може забезпечувати плавне розміщення тріщин,і стримувати їх розкриття.

Опубліковано: 15.04.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?