Ваша область: ?
Ваша область: ?

Металопрокат для сейсмостійкого будівництва

Сейсмостійке будівництво

В сучасному будівництві сталевий прокат і монолітні залізобетонні елементи конструкцій є найбільш підходящими, а точніше сказати, кращими матеріалами для будівництва сейсмічно стійких конструкцій.

У сейсмостійкому будівництві вивчають характер поведінки будівель при впливі землетрусів, зміни типу ґрунту, його несучої здатності*, в розробці сучасних інноваційних технологій будівництва, стійких до сейсмічних впливів.

* у разі зменшення несучої навантаження грунту – площа фундаменту має бути більше. 
Враховуючи тип ґрунту, рівень його вологості і щільність визначається рівень выдерживаемой навантаження. При збільшенні вологості почы, її несуча здатність знижується.

Велика увага приділяється оцінці посилення існуючих будівель, адже численні будівлі виконані з цегляної кладки і збірних конструкцій.

Основні питання і завдання сейсмостійкого будівництва полягають в наступному:

  • аналіз процесу взаємодії об'єкта будівництва з його заснуванням (визначений по глибині масив грунту),
  • вивченні та оцінці можливих наслідків від сейсмічних впливів на будівлі,
  • проектуванні, зведенні, підтриманні стану сейсмоустоичивых об'єктів.

Чому металопрокат найкращий матеріал для будівництва в сейсмонебезпечних зонах? 

Сталь в десять разів міцніше, ніж самий міцний і якісний бетон, кам'яна і цегляна кладка.

Використання якісного  металопрокату в конструкціях і  каркасах споруд, що зводяться в  сейсмічно небезпечних зонах є найбільш правильним і надійним  рішенням.  

Арматурний прокат BS 4449 b500c (британський стандарт) 

Сталевий прокат здатний витримувати великі навантаження, а конструкції з нього можуть витримувати розрахункові землетрусу з мінімальним руйнуванням.

В даний час зведення сейсмічно стійких споруда не обов'язково вимагає значно більших фінансових вкладень, ніж при будівництві звичайних будинків, без урахування сейсмічної зони.

Арматурний прокат класу В500С вироблений за британським стандартом BS 4449 має ряд особливостей.

Арматура класу В500С володіє високою міцністю і пластичністю, адже безпечна пластична деформація залізобетонних і сталевих конструкцій залежать від діаграми деформації арматурного прокату. 

  • високий рівень адгезії арматури і бетону, яка забезпечує анкерующую здатність нахлестных з'єднань без застосування зварювання і т. д. 
  • низький вміст вуглецю в даному класі арматури,
  •  більш стійка до корозії, ніж інші види арматури, що, звичайно ж збільшує надійність всієї конструкції і термін її експлуатації.


Для сейсмоустойчивой арматури важливо співвідношення межі міцності до плинності або іншими словами важлива міцність при високій пластичності. (Rm/Re, 1,15...<1,35).

Опубліковано: 26.07.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?