Ваша область: ?
Ваша область: ?

Механічні властивості металів

Широкий сортамент металопрокату, різні марки стали, сучасні способи виробництва, нові технології покриття і обробки послужили тому, що металопрокат став основним матеріалом для складних металомістких конструкцій, елементів механізмів, метизів і т. д.

Конструкції із сталі експлуатуються в різних кліматичних зонах, в агресивних умовах і підлягають різним навантаженням. Іноді, помилково, якості металу або сплаву оцінюють виключно за такими показниками, як твердість, міцність і відносне подовження.

механічні властивості металунасправді ж такої інформації недостатньо для вибору матеріалу максимально відповідного певним завданням.

Крім цих показників механічних властивостей, ми розглянемо найбільш значущі і з'ясуємо, що саме вони визначають
Для початку уточнимо, що механічні характеристики визначають працездатність металу в певних умовах.

Показники механічних властивостей нерозумно недооцінювати, оскільки зазвичай вони служать визначальними факторами, які говорять про можливість використання металів в необхідних умов роботи.

Покзатели механічних властивостей

Основними показниками механічних властивостей є значення:

  • Міцності.
  • Твердості.
  • Пружність.
  • В'язкість.
  • Відносне подовження.
  • Втому.
  • Витривалість.
  • Зносостійкість.

Вміння металів не руйнуватися при впливі зовнішніх сил, описывется значенням міцності. Враховуючи напрямки сил диференціюють міцність на розтяг, стиск, вигин.

Твердість характеризує опір металу проходження в нього іншого тіла. Під впливом зовнішніх сил метал може змінювати свої форми та розміри, іншими словами -деформуватися.

Пружна деформація пропадає внаслідок закінчення дії сили, а пластична (залишкова) залишаються в металі.
Така якість, як пружність визначає можливість металу пружно деформуватися, а пластичність - пластично деформуватися.

Такі властивості притаманні металу, який впливу поступово доданих або повільно впливають сил, характеризують статичні властивості. Але метал може піддаватися впливу швидко зростаючих, миттєво доданих, ударних сил, тобто динамічних навантажень.

В'язкість- вміння металу остаточно деформуватися під ударними навантаженнями, не руйнуючись.

Крихкість навпаки характеризує властивість металу руйнуватися під цими навантаженнями, без значущих залишкових деформацій.

У виробництві деталей машин і механізмів сталь повинна володіти певною міцністю і пружністю і разом з тим пластичністю і в'язкістю, а для виготовлення інструментів - твердістю і в'язкістю.

Ці властивості перевіряються механічними випробуваннями:

  • випробування на розтяг,
  • удар на твердість.

Втомою називається стан металу після багаторазового впливу навантажень, міняли свою величину і напрям. Опір втоми визначає показник витривалості.

В різних марках сталей межа витривалості дорівнює приблизно половині межі міцності. У кольорових металах він значно нижче.

Зносостійкість характеризує опір металу зносу, тобто зменшення розмірів при терті. Ця властивість має велике значення для деталей, що працюють н знос.

 Нижче наведені основні значення механічних властивостей рядових стлей

Опубліковано: 03.02.2017

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?