Ваша область: ?
Ваша область: ?

Перспективи розвитку ринку сталевих конструкцій в Україні

Сталеве будівництво в Україні

Ситуація на ринку сталевого будівництва в Україні залишається досить неоднозначною. Не дивлячись на те, що ринкові умови продовжують бути непростими і знаходяться під впливом напруженої геополітичної ситуації у світі, важливим напрямом розвитку українського ринку сталевих конструкцій у 2017р. є розвиток експортних відносин з країнами ЄС. 

Ключовою країною вважається Польщу.

Близьке географічне розташування Польщі, висока ємність ринку (1,5 млн. тн/рік) і низькі витрати на логістику, робить її ключовою країною для українських виробників.

Падіння призупинено

За підсумками 2016г. світове споживання сталі зросла на 0,2 % і дорівнює 1 мільярд 501 мільйонів тн.

В 2017году прогнозується зростання споживання сталі в світі на 0,5%.

Стримуючим чинником відновлення попиту на сталь є низька інвестиційна активність.

Події відбуваються на Україні призвели до падіння економіки і природно негативно вплинули на будівельний ринок вцілому і на попотреблениялнии металу і сталевих конструкція.

За п'ять років в Україні, майже в 2 рази знизилося споживання металопрокату і конструкцій, що позначилося і на обсягах виробництва.

Чотири роки тому споживання сталевих конструкцій в нашій країні становила 183 тис. тн, а в 2015р. скоротилася до 65 тис. тн. За 9 місяців 2016г. споживання СК наблизилося до 52 тис. тн, а виробництва до 55 тис. тн. До кінця року очікується наближення показників до значень 2015р, що говорить про припинення падіння. Але до поверненню на докризові показники говорити ще дуже рано.

 

Світові тенденції

Тенденція зниження споживання сталевих конструкцій спостерігається не тільки в Україні, але і в країнах Європейського Союзу. Це пов'язано з тим, що металургійні компанії значно знизили витрати на маркетинг і рекламу. А ось компанії пов'язані з застосуванням у сторительстве ЗБВ, навпаки збільшили їх.

Відсоток потребленияления СК в Європі становить близько 4% від обсягу ринку. Це вигідно використовують виробники цементу і ЗБВ.

Зростання спостерігається на споживанні тонколистової сталі і металопрокату з полімерним і сталевим покриттями.

Низькі фінансові показники

Прибуток на тонні арматурного прокату, без обліку амортизаційних відрахувань, становить 30 доларів, а на тонні фасонного всього 10 доларів.

Диверсифікація експорту 

Для багатьох виробників СК розвиток експортних відносин з країнами ЄС-це шанс вистояти.

За три роки експорт СК виріс на 3,2% ( з 9,3 до 12,5 ). За 9 місяців 2016г ця цифра склала вже 12,7%.

На поточний момнт, основними споживачами українських СК є:

  • Ізраїль - 32% або більше 2 тис. тн,
  • Польща - 26% або до 1,7 тис. т (приріст за рік склав 20%),
  • Молдова - 14% або на 0,9 тис. т (приріст за рік склав 5%).

Країни Європейського Союзу пред'являють жорсткі вимоги до якості металоконструкцій та умов оплати. Важливою умовою є суворо регламентований термін поставки (близько 28 днів).

Складності для українських виробників металопрокату і конструкцій з нього полягають у нестабільній ситуації з цінами, яка залежить від цін на сировину, енергію, та циклу виробництва і т. д.

Переорієнтація ринків збуту - нелегка, але высокоперспективный вектор розвитку для українських компаній. Вона дозволяє сформувати репутацію і думка, адже українські компанії вміють виготовляти металлоконструкциии найвищої якості за більш низькими цінами. ( Вартість однієї тонни СК в країнах ЄС становить до 3 000 євро.)

Важливо чітко показати, що укаринские виробники завжди виконують взяті на себе зобов'язання. А симбіоз вагомих переваг - дає всі шанси на створення міцних і взаємовигідних відносин.

За підтримки уряду, диверсифікація эксортных ринків збуту для українських компаній - лише питання часу.

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано: 19.12.2016

Поділитися:

Повернутися до списку новин

БАЖАЄТЕ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ
ПРОТЯГОМ 3 ХВИЛИН?